Czasopismo

Dlaczego warto prenumerować czasopismo?

Doradca w Pomocy Społecznej to pierwsze czasopismo dla pomocy społecznej łączące w sobie tematy z zakresu procedur prawnych i świadczeń społecznych z poradami psychologów z zakresie pracy z klientem i praktycznymi analizami przypadków.

W każdym numerze znajdziesz:

  • Prawne wsparcie w praktyce – co miesiąc omawiamy zmieniające się przepisy prawa, rozstrzygamy wszystkie wątpliwości związane z realizacją obowiązków ustawowych, pokazujemy jak prowadzić dokumentację, aby nie budziła żadnych wątpliwości w toku kontroli.
  • Inspirujące wskazówki ekspertów – piszą dla nas psycholodzy, psychoterapeuci, trenerzy i doświadczeni pracownicy socjalni , dzięki temu czasopismo zawiera tylko praktyczne wskazówki a każdy artykuł to gwarancja rzetelności i fachowości porad.
  • Porady dla zarządzających – podpowiadamy jak rozwiązywać konflikty w zespole parowników i jak motywować kadrę, doradzamy w kwestach związanych z prawem pracy i zatrudnieniem, radzimy jak monitorować i oceniać pracę osób zatrudnionych na różnych stanowiskach w placówce.
  • Praktyczne narzędzia - co miesiąc specjaliści przygotowują przykładową dokumentację, wzorcowe wywiady, scenariusze rozmów i schematy działania do wykorzystania „od ręki” w sytuacjach codziennych, trudnych i niestandardowych.

Na każdym z Państwa ciąży odpowiedzialność za wypełnianie szeregu obowiązków z zakresu zarządzania placówką czy rozwiązywania problemów interpretacji prawnych. Zagrożenie kontrolą NIK, RIO, poszukiwanie interpretacji przepisów, zmaganie się z odrębnym stanowiskiem SKO, a przede wszystkim brak stałego dostępu do radcy prawnego często skutecznie utrudnia pracę. Dlatego zespół złożony z doświadczonych prawników na co dzień współpracujących z OPS oraz ekspertów specjalnie dla Państwa przygotował pierwsze na rynku zwięzłe i rzeczowe, prawne czasopismo dla kierujących placówkami pomocy społecznej.

 

 

 

PARTNERZY

Towarzystwo Rozwoju  Polska Federacja        Centrum

 

 
Ten serwis używa plików cookies zgodnie z Polityką Cookies. Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza jej akceptację.